Výhra hokejbalistů Olympu nad Teplicemi se nerodila lehce

Výsledkově velice vydařený zápas v předposledním podzimním kole odehráli prvoligoví jindřichohradečtí hokejbalisté, kteří na domácím hřišti porazili Teplice vysoko 7:1. Soupeře, jenž v tabulce dotíral na jejich třetí místo, srazili na odstup šesti bodů. S podzimem se Olymp J. Hradec rozloučí v neděli 27. listopadu doma na Hvězdárně, kde od 14 hodin bude hostit nevyzpytatelné Jestřáby z Přelouče, kteří jsou zatím překvapivě až čtrnáctí.

TJ HBC Olymp J. Hradec – HbC Rondo Teplice 7:1 (2:0, 0:1, 5:0). Branky a asistence: 11. Klimeš (Škarda), 15. Hunal (Slanina), 32. Klimeš (Škarda), 34. P. Zayml (Radvanský, Slanina), 38. P. Zayml, 43. Hunal (D. Mátl, Plášil), 45. Radvanský (P. Zayml) – 19. Prokš. Střely na branku: 42:26. Vyloučení: 3:2. Využití přesilovek: 1:0. Rozhodčí: Boháček – Hrazdíra, 41 diváků.

Teplické Rondo mělo být pro jindřichohradeckého hokejbalového příznivce atraktivní zajímavostí, neboť se v tomto jihočeském městě představilo vůbec poprvé ve své historii. Zápas také sliboval konfrontaci dvou stylů, a sice severočeské defenzívy, jež nepočítaje desítku v Dobřanech, jen jedinkrát na podzim inkasovala v utkání více než dvě branky a naproti tomu domácí celek, který dosud dal nejvíce branek ze všech prvoligových týmů a vévodí tabulce fair-play, kde je Rondo třetí nejhorší.

Hosté měli při cestě na jih Čech nespecifikované problémy s dopravou, dorazili na poslední chvíli a šli rovnou na plac. Začínalo se o něco později, ale na nažhavených domácích to nezanechalo žádnou stopu. Entuziasmus v nich nevychladl a od prvních sekund Teplice přišpendlili před jejich brankáře Michala Vaníčka, jenž měl před zápasem nejlepší statistiky mezi všemi prvoligovými gólmany. Mohl se chlubit průměrem 1,67 inkasované branky na zápas a famózní úspěšností zákroků 94,94%! Tuto bilanci mu ovšem hned v úvodní třetině pokazili Martin Klimeš a 37 sekund před první sirénou Martin Hunal – 2:0.

„Teplických příliš mnoho nebylo, nemyslím, že přijeli všichni. Avšak i v menším počtu dokázali hrát výborný hokejbal, vedení o dva góly bylo málo, protože soupeř využil každého vhodného momentu, aby byl nebezpečný. Naštěstí nás podržel brankář,“ uvedl adresu Severočechů jindřichohradecký forward Daniel Radvanský. „Brácha chytal výborně, pochytal dost opravdu velkých šancí,“ pochválil Jana Janáka jeho mladší bratr Filip, jenž mu na dálku kryl záda ze střídačky. Starší z Janáků nestačil pouze na jednu střelu, kterou na začátku čtvrté minuty prostředního dějství vyprodukoval Matěj Prokš – 2:1. Z 15 ran Olympu ve druhé třetině se neujala žádná. „Troufnu si tvrdit, že jsme byli v druhé periodě horším týmem, Rondo nás často mačkalo v naší obranné třetině. Nepřál bych si je pro play-off,“ poznamenal útočník Jihočechů David Mátl.

Poměr střel byl po 30 minutách 28:14 ve prospěch J. Hradce. Ovšem jeho náskok jenom jednobrankový. S jeho hubeností bylo potřeba něco udělat, což znovu zařídil Klimeš, který si zopakoval spolupráci s Ivanem Škardou z první třetiny. Chvíli nato se prosadil Patrik Zayml a začalo být zřejmé, že Olymp poněkolikáté na podzim o své výhře rozhodne ve vstupu do závěrečné patnáctiminutovky. Branka na 4:1 donutila 9 hokejbalistů Ronda, aby otevřeli zadní vrátka, za což ještě třikrát zaplatili. „Výsledek vypadá jasně, ale bylo to těžké. Teplice hrály dobře,“ opět složil hostům kompliment Radvanský, jenž 56 sekund před koncem výsledek pečetil. „V neděli věřím ve vítězství, chceme poslední letošní zápas vyhrát,“ dodal odhodlaně. „Přelouči máme co vracet za minulou sezónu, potřebujeme ji porazit, abychom měli klidnější přezimování. V posledním zápasu podzimu by se nám hodila podpora diváků,“ zve na Hvězdárnu F. Janák, který s největší pravděpodobností bude Jestřábům čelit v brankovišti.

J. Hradec: J. Janák – Hunal, B. Mátl, Štěch, Landkammer, Tržil – D. Mátl, Čapek, Slanina, Klimeš, Plášil, Škarda, Radvanský, P. Zayml, Hadrava.

Autor: Roman Pišný