Výhra s Hostivaří přišla v prodloužení

V nedělním, svatomartinském odpoledni zavítala do Jindřichova Hradce pražská Hostivař. Soupeř se do I. Ligy vrátil po třech letech, a tak jsme příliš nevěděli co od něj očekávat. V tabulce se Hostivař nacházela dvě místa před námi s tím, že jsme na ni ztráceli čtyři body. Zatím jsme na domácím hřišti neodehráli špatná utkání, proto jsme nebrali nic jiného než výhru.

První třetina přinesla šance na obou stranách, ale jako první jsme se mohli radovat my, když brankáře Dušáka prostřelil Libor Slanina. Bohužel netrvalo dlouho a hostům se podařilo vyrovnat po individuální akci Čejky. Do šaten se tedy odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1.

Zkraje druhé třetiny jsme dokázali využít přesilovou hru, když se od modré prosadil Martin Hunal. Ten má zatím v přesilovkách skvělou střeleckou bilanci. Ve druhé třetině jsme odstartovali činnost, která nás nakonec stála jeden bod. Od nové sezony se vylučuje za vyhození míčku nad mantinel (kromě prostoru střídaček a trestné lavice). Nám se v prostřední periodě takto nešťastně podařilo vyhodit míček hned třikrát a jednou činil rozdíl mezi těmito prohřešky pouhých 7 vteřin. Tím jsme soupeři nabídli přesilovku pět na tři, kterou jsme ale velmi dobře ubránili.

V poslední třetině jsme dokázali navýšit vedení na rozdíl dvou gólů po dorážce Jirky Plášila. Hostivař na náš gól vzápětí reagovala a stav snížila na 3:2. Do konce zápasu zbývaly čtyři a půl minuty, když jsme dostali možnost hrát čtyři minutu přesilovou hru po faulu vysokou holí (tento faul se hostům povedl čtyřikrát za zápas). Místo abychom nabídnutou šanci využili a přidali další branku, tak jsme byli neaktivní a soupeř vybojoval vhazování před naším brankářem Janákem. Po vhazování se nám ještě jednou podařilo nedovoleně vyhodit míček za mantinel (také počtvrté). Soupeř zkusil odvolat brankáře, což se mu vyplatilo a vyrovnání na 3:3 přišlo přesně deset vteřin před koncem.

Prodloužení jsme dokázali ukončit hezkou gólovou akcí, když Mátl nahrál Slaninovi zpoza brány a ten zakončil do prázdné branky. Dva body tedy zůstaly doma a jeden si odváží hosté.

Bylo to v letošním roce naše poslední domácí utkání. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás chodí podporovat. Teď nás čeká volný víkend a po něm daleký výjezd do Opavy a Poličky.