Výhru v prodloužení obstarali veteráni

Nedělní ráno si pro nás přichystalo jedno nemilé překvapení. Lukáš Louša, který měl nastoupit v naší brance musel naléhavě odjet do nemocnice. Nechtěli jsme připustit aby za nás chytal hráč, takže jsme museli oslovit naši „bývalou“ oporu, Honzu Janáka. Když byl vyřešen problém s gólmanem, tak jsme mohli vyjet do nedalekého Pluhova Žďára.

V první třetině to vypadlo, že stále řešíme problémy mimo hřiště a dělali jsme velké množství chyb. Přechod z obranného do útočného pásma jako by pro nás byl cizí pojem. Stejně tak to bylo s důrazem našich hráčů a tak jsme během první třetiny stihli obdržet dva kousky.

V šatně jsme si řekli, co všechno musíme zlepšit, ale hned ve třetí minutě prostřední části jsme inkasovali potřetí. Přestože jsme si také dokázali vypracovat nějaké šance, tak jsme nebyli schopni žádnou proměnit.

Do třetí části by nás asi málokdo tipoval na to, že ještě dokážeme se zápasem něco udělat, ale nám se postupně začalo více a více dařit. Nabídnutou přesilovku využil Slanina a chvíli po něm se z velkého úhlu, taktéž v přesilové hře, prosadil i Landkammer. Když chybělo necelých pět minut do konce zápasu, tak od modré napřáhl znovu Landkammer a s pomocí teče domácího hráče vyrovnal na 3:3. Závěr třetiny se nesl v duchu dlouhosáhlých debat s rozhodčími, jelikož se domácím podařilo vstřelit čtvrtou branku, ale v době, kdy neběžela časomíra. Čas tak byl o několik vteřin vrácen a následovalo nové vzhazování. Skóre už se do konce třetiny nezměnilo a následovalo pětiminutové prodloužení.

V něm měli domácí dvakrát výhodu přesilové hry, ale míček za záda Janáka se jim nepodařilo dostat. Nechybělo mnoho a o vítězi utkání by musely rozhodnout samostatné nájezdy, jenže Miláčkovi se podařilo zachytit rozehrávku „Pluháče“ a posunout míček k volnému Slaninovi, který z blízka prostřelil domácího Průšu.

V utkání, které se od samého úvodu vyvíjelo lépe pro domácí, se nám nakonec podařilo urvat o bod navíc. Příští neděli v 10:00h přivítáme na Hvězdárně tým Suchdola nad Lužnicí. Vzhledem k aktuální situaci v ČR ani nelze napsat „Přijďte nás podpořit“.

Slanina (Kudrfalec), Landkammer (Slanina, Miláček), Landkammer (Mátl D.), Slanina (Miláček, Landkammer)