Vysoká výhra nad Prachaticemi

V sobotním zápase proti záloze Prachatic jsme se sešli v počtu jedenácti kusů do hry a jednoho gólmana. Druhý zápas za Olymp si připsal brankář Lukáš Louša. V noci před zápasem dorazil na jih Čech podzim a hřiště tak po celou dobu zkrápěl vydatný déšť.

První třetina byla plná nepřesností, ale ze hry jsme se mohli více těšit my. Byli jsme aktivnější a častěji jsme ohrožovali branku Prachatic, o čemž svědčí i jasný poměr střel 21:4 v náš prospěch. Bohužel jsme však nedokázali dostat míček do brány, když nám většinou chyběla přesnější finální přihrávka.

Co jsme nedokázali v první třetině jsme začali bohatě napravovat v třetině druhé. Silou vůle jsme dotlačili do brány střelu Dominika Loukoty, která přinesla o kousek větší klid na naše hokejky a my mohli půl minuty po prvním gólu zvedat opět ruce, jelikož se prosadil Strašík. Chvíli poté jsme sice inkasovali i my, ale naše aktivní hra nám přinesla další branky. Třetí branku Olympu vstřelil Miláček a po něm navyšoval už na 4:1 Slanina. Zápas jsme definitivně zlomili ve svůj prospěch, když jsme během šestnácti vteřin dokázali přidat další tři branky. Prosadil se Sedlák a po něm opět Slanina s Miláčkem.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako druhá. Sice jsme už nedokázali skóre navýšit tak výrazně, ale i tak jsme ještě tři branky přidali. Přesně zamířit se povedlo Pavlíkovi a po něm několikrát odmítl hattrick a devátý gól zápasu Slanina. Devátý gól tedy vzal do svých rukou čiperka Strašík a na konečných 10:1 uzavřel Plášil.

Zápas jsme tedy ovládli poměrně jednoznačně, ale nutno dodat, že nám to hostující celek poměrně zjednodušil. Kdo jste dočetl až sem, tak nemusíte smutnit. Další článek z pondělního utkání Českého poháru už je také k nalezení na našich webových stránkách nebo na Facebooku.

Loukota (Slanina, Čapek); Strašík (Pavlík); Miláček (Plášil, Slanina); Slanina (Čapek, Plášil); Miláček (Slanina, Čapek); Sedlák (Pavlík); Slanina (Čapek, Miláček); Pavlík (Ryšlavý, Slabý); Strašík (Slabý, Čapek); Plášil (Miláček, Čapek)