Zápas proti Suchdolu jsme zvládli za tři body

V poslední říjnový víkend jsme se konečně dočkali prvního domácího zápasu, když jsme na Hvězdárně přivítali „béčko“ Suchdola nad Lužnicí. Díky většímu množství zranění nám oproti minulému zápasu prořídla sestava a do zápasu nás nastoupilo pouze deset a jeden brankář.

Do zápasu jsme vstoupili velmi nešťastně, když jsme hned v prvním střídání inkasovali. Střelu od modré tečoval jeden z hostí za bezmocného Marka Mátla v domácí bráně. Zbytek první třetiny příliš nepřipomínal hokejbal. Po jasném faulu na jednoho z domácích hráčů se hosté začali vztekat a vzniklo mnoho rozmíšek a sporů mezi oběma týmy. K ubohému chování hostí se radši nebudu více vyjadřovat. Občas to vypadlo, že ne všichni mají „všech pět pohromadě“. O dění v první třetině svědčí i fakt, že zatímco my byli vyloučení dvakrát, tak Suchdolští rovnou sedmkrát. Do konce třetiny jsme stihli srovnat v přesilovce, když se od modré prosadil Martin Hunal.

Druhá třetina přinesla větší klid a konečně se začal hrát hokejbal. Přestože šance byly na obou stranách, tak brankáři nepustili za svá záda žádnou střelu. Po dvou třetinách byl tedy stav stále 1:1.

Z neznámých důvodů nastoupili hosté do třetí třetiny s jiným brankářem a nutno říct, že tento tah jim úplně nevyšel. Po čtyřech minutách se jim sice povedlo převrátit vedení na svou stranu, ovšem z jednobrankového náskoku se neradovali dlouho. Po krásné akci od Davida Mátla zasunul do prázdné branky David Krejzar. Bylo to poprvé, co si mohl zakřičet gól mezi dospělými. Otočit vývoj zápasu jsme dokázali při přesilové hře, kdy se z vrchu kruhů trefil Michal Přibyl. Další dvě branky jsme přidali netradičně v našem oslabení. David Mátl vystihl špatnou rozehrávku hostí a před zcela odkrytou brankou nezaváhal – 4:2! Poslední trefu zápasu zaznamenal, jak jinak než od modré, Hunal, pro něhož to byla druhá branka v zápase!

Příští neděli hrajeme opět na domácím hřišti. V neděli 3. 11. 2019 přivítáme v 10:00 Pluhův Žďár, který jsme v prvním společném utkání dokázali porazit! Přijďte nás podpořit!